Naudas ekonomiskais vilinājums

Nauda ir viens no cilvēka lielākajiem vilinājumiem, jo ar naudu ir iespējams pašlaik izdarīt ļoti daudz un dažādas lietas sākot no vienkārši paēšanas un izdzīvošanas līdz izklaidēm, uzņēmumu veidošanai un pasaules mainīšanai. Bet naudai pašai par sevi nav nekādas vērtības, vērtība ir tikai tam, ko cilvēki sagaida no nauda un tas, ka cilvēki pieņem naudu, kā samaksu, kā arī tas, ka pārdevēji piedāvā savas preces iegādāties ar naudu tad arī piedod naudai šo vērtību. Padomājiet par to, kā šie papīra gabaliņi vai vēl labāk ieraksti dažādās datubāzēs var tik daudz nozīmēt un būt tik vērti, ja patiesībā ne tam papīram no kā nauda tiek taisīta nav nekādas vērtības nedz arī metālam, no kā tiek taisītas monētas ir ļoti maza vērtība. Un, ja vēl kādreiz bija tā saucamais zelta standarts, kad jebkuru valūtu varēja iemainīt pret noteiktu daudzumu zelta tad mūsdienās vairs neviena valsts pasaulē nepieturas pie šī zelta standarta un visas pasaules valūtas tiek uzskatītas par Fiat, jeb izdomātām bez nekādas patiesās vērtības. Tas nozīmē, ka teorētiski jebkurā brīdī valūtas vērtība par pazust, jo cilvēki vairs šai valūtai neuzticēsies, kā tas ir pie hiperinflācijas apstākļiem kad naudas vērtība krīt tik strauji, ka valdība nespēj pietiekoši ātri drukāt jaunu valūtu un ātri vien šī valūta sabrūk.

Bet nauda ir tikai vērtības pārnesējs, jo piemēram, tad, kad tu strādā un saņem naudu tad tu esi sniedzis vērtību vai nu savam priekšniekam vai arī cilvēkiem ja tu pats veido savu uzņēmumu un tāpēc viņi arī ir gatavi maksāt naudu tev par tavu darbu. Un pēc tam tu par šo naudu vari iegādāties ko tu vien vēlies. Un tad šādā veidā tev patiesībā vajadzētu nevis domāt, kā nopelnīt naudu, bet kā sniegt kādam citām vērtību, par ko tad viņš arī būtu gatavs tev samaksāt. Un tieši tāpēc, ka nauda pamatā apzīmē vērtību tad mums arī tā liekas tik vilinoša, jo ar naudu ir iespējam iegādāties dažādas lietas un preces, kuru izstrādē ir ieguldīts milzum daudz darba un pūļu. Un lai tu varētu iegūt šādu preci tad tev arī ir jāsniedz ļoti daudz labums kādam citam, lai viņš būtu gatavs tev dot par šo labumu naudu un tad tu savukārt naudu vari izmantot atkal savu vēlmju īstenošanai.

Naudu nopelnīt var tikai tad, ja tu sniedz dažiem cilvēkiem lielu vērtību vai daudziem cilvēkiem mazu vērtību un nav vērts cerēt par kaut kādu loteriju uzvarēšanu jo pat ja tu arī uzvarētu loterijā tad tu nezinātu šīs naudas patieso vērtību un ātri vien to notērētu, bet pēc tam atkal cerētu, ka tev paveiksies un atkal uzvarēsi kādā loterijā!