Kā nopelnīt vairāk?

Nauda 21. gadsimtā valda pār lielāko daļu mūsu dzīves jomām un ja tev nav naudas tu esi pielīdzināms praktiski nullei, jo tev nav iespējams ne nodrošināt sevi ne arī palīdzēt kādam citam. Tāpēc arī jautājums par to, kā nopelnīt vairāk naudas ir viens no populārākajiem jautājumiem finanšu jomā, bet tas pamatā ir pārāk vispārīgs, lai šeit es varētu to apskatīt un pateikt tev pareizo atbildi. Bet es varu dot tev padomus, kā tev vajadzētu šai lietai pieiet un kā skatīties uz savu situāciju lai varētu mēģināt nopelnīt vairāk naudas!

  1. Cik ir tavi patreizējie ienākumi? – Pirmajam jautājumam noteikti būtu jābūt ik tad tu tagad patiesībā pelni un jāsalīdzina šis skaitlis ar vidējo peļņu savā reģionā, lai iegūtu vismaz aptuvenu ieskatu tajā, vai tu patreiz esi zem vai virs vidējā un tad arī tev būs skaidrs, cik viegli vai grūti būs nākotnē nopelnīt vairāk. Tev ir jāsaskaita visi savi ienākumu avoti un jāpaskatās arī pāris gadus pagātnē un kā tavi ienākumi līdz šim ir kāpuši un tad mēs varam iet tālāk!
  2. Cik tu gribi? – Otrais jautājums uzreiz tad ir cik naudu tad tu gribētu, jo vārds “vairāk” ir ļoti nekonkurēts un ar to ir grūti strādāt. Tev vajadzētu kaut kā nonākt pie viena skaitļa, kas tad arī mūs tavs mērķis, lai tu varētu tālāk domāt, kā to sasniegt. Tu vari parēķināt cik ir tavi ikmēneša izdevumi, kādus tu izdevumus vēl gribētu un padomāt cik vēl klāt naudu tev vajadzētu savai patreizējai mēneša samaksai. Šeit esi reālistisks, jo kaut kādu kosmisku skaitli kā miljons mēnesī tu nekad nesasniegsi ja uz to neiesi pamazām. Tāpēc ja pat tavs lielais skaitlis tiešām ir iespaidīgs sākumā uzstādi reālāku skaitli ko tu tiešām varētu sasniegt. Ļoti labs veids ir, piemēram dubultot savus ienākumus, un tas nav nemaz tik neiespējami kā tev varētu likties.
  3. Kas tev padodas? – Tālāk kad ir atrasts, kāds ir tavs skaitlis tad nākamais solis ir domāt par lietām, kas tev padodas un ko tu labi proti darīt lai pēc tam tās varētu izmantot pelnot vairāk naudas. Ja tu esi makšķernieks tad tu varētu mēģināt vai nu veidot savu uzņēmumu vai arī kaut kur strādāt kur ir saistība ar makšķerēšanu, bet ja tev padodas skaitļi tad varbūt ir vērts pievērsties akciju tirgum un spekulācijām tajā?
  4. Kādas tev ir iesējas? – Kad tu esi padomājis par to, kas tev padodas un ko tu varētu darīt un tajā sniegt cilvēkiem vērtību, tad ir laiks sākt nopietni domāt, kādas tad ir tavas iespējas. Sāc meklēt gudrus un bagātus cilvēkus tajās nišās, kurās tu gribi darboties un kā viņiem ir izdevies nopelnīt savu naudu. Meklē informāciju par sev interesējošajām tēmām un domā par to, kā tu šo informāciju varētu likt lietā.
  5. Vai tu to tiešām vēlies? – Un pēdējais jautājums ir tāds, vai tu patiešām vēlies palielināt savus ienākumus un nopelnīt vairāk naudu? Jo, tikai tad, ja tu to tiešām gribēsi tad tev tas izdosies, pretējā gadījumā tu ātri vien atmetīsi rokas pie pirmajām grūtībām. Tāpēc esi uzmanīgs par to vai tiešām šis ir tavs mērķis un vai tu neceri uz brīnumu nemaz negribot ieguldīt darbu?