Miljonāra / Miljona sapnis

Sapnis kļūt bagātam, jeb būt par miljonāru ir lielākajai daļai strādājošo cilvēku un arī tiem, kas saka, ka viņiem nemaz šāda nauda nav vajadzīga patiesībā ir apslēpta vēlme kļūt par miljonāriem un pirkt visas lietas, ko vien viņi grib un neuztraukties par darbu un naudu kā tas ir tagad jādara. Bet kļūt par miljonāru noteikti nav viegli un ir vajadzīga ļoti stipra pārliecība par savām spējām, ļoti liela uzņēmība un vēlme tiešām šo mērķi sasniegt un tikai šādi tad cilvēks var sniegt pietiekoši lielu labumu sabiedrībai, lai varētu kļūt par miljonāru. Bet lielākā daļa cilvēku cer uz kādu laimi un mēģina laimēt miljonu loterijā vai arī kā savādāk atrast iespēju kā bez ieguldīta darba sasniegt šo savu apslēpto mērķi. Un lai gan ir ļoti mazs cilvēku skaits, kuriem patiesībā arī izdodas uzvarēt vai kaut kā tikt pie miljona pat to nemaz nenopelnot tad lielākajai daļai ir jāsaprot, ka procentuālā iespēja tikt pie šāda laimesta ir tik niecīga ka ir tuvu nullei. Un tāpēc, ja tiešām ir šāda vēlme reiz sevi saukt par miljonāru tad ir jāsāk strādāt un nopietni pievērsties naudas pelnīšanai un to uzlikt kā vienu no saviem galvenajiem mērķiem.

Latvijā vēl no padomju laikiem ir palikusi kultūra kur visi bagātnieki tiek uzskatīti par ļauniem cilvēkiem, kas visu savu bagātību ir nozaguši vai izkrāpuši no kāda cita cilvēka un tāpēc sabiedrība domā, ka lai kļūtu bagātam vienmēr ir jābūt ļaunam un daudz nauda tiek asociēta ar sliktām īpašībām. Bet patiesība ir pavisam savādāka un patiesībā nauda ir ļoti labs rīks, lai varētu nodrošināt sev laimes sajūtu un nodrošināt sevi gan ar savām tūlītējām vēlmēm gan arī ar fantāzijām un iegribām, kas tad savukārt ļauj izbaudīt ikdienu neuztraucoties par darbu un par to vai nākamajā mēnesī būs iespējams tā teikt savilkt galus kopā un iztikt līdz nākamajai algai. Ja cilvēki to saprastu varbūt mums arī sāktos daudz nopietnāka uzņēmējdarbības izplešanās un cilvēki aizvien vairāk sāktu sniegties pēc naudas un pēc šīs brīvības ko tā sniedz, nevis visi strādātu visu dzīvi algotos darbos un sūdzētos par to, ka pietrūkst naudas lai sasniegtu šo un to.

Miljons Eiro nav nemaz tik nesasniedzama summa ja par to tiešām nopietni padomā, jo kā tad tik daudz cilvēkiem to ir izdevies izdarīt? Pasaulē ir vairāk kā miljons miljonāru un tepat pie mums Latvijā katru gadu tiek sastādīts bagātāko cilvēku TOP 100 kur visi viņi ir miljonāri, tāpēc patiesais skaitlis noteikti ir vēl lielāks. Miljons Eiro sastāv no tūkstoš tūkstošiem vai arī no 10 tūkstošiem simtnieku un, piemēram 10 tūkstoši jau ir viens procents jeb viena simtā daļa no miljona. Ja tev kaut kādā veidā izdodas sakrāt 10 tūkstošus vai arī šādu naudu nopelnīt tad tu jau esi sasniedzis 1% no miljona un tev vairs tikai atlikuši it 99%. Un jo vairāk naudas tev ir jo ātrāk tu vari pelnīt vēl vairāk investējot šos līdzekļus atpakaļ biznesā un audzējot peļņu. Tāpēc arī sākumā nomelnot šos pirmos 10 tūkstošus liekas, ka paies vesela mūžība lai tu varētu nopelnīt miljonu, bet tas sāk iesaistīties procenti tavā aprēķinā un arī nauda sāks strādāt tavā vietā, kas, savukārt tad arī rada papildus atdevi un vēl ātrāk sāk pelnīt papildus līdzekļus.