Kredīts tad, kad aptrūkstas nauda?

Kad ņemt kredītus un kad tos neņem vienmēr ir bijis diskutējams jautājums, jo cilvēki nevar vienoties par to, vai ņemt kredītus ir laba lieta, vai tomēr nē un tāpēc arī ir šīs diskusijas par to, kādām lietām tad vajadzētu un kādām nevajadzētu izmantot šos aizdevumus. Kredīts, kā pakalpojums mums ir bijis pieejams jau gadu simtiem un tas ir nemitīgi progresējis, un tieši pēdējā laikā aizdevumu ņemšana un izsniegšana ir kļuvusi vēl populārāka nekā tā bija agrāk un tas tad atkal ir devis mums šo ieganstu atsākt sarunas par to kad vajadzētu un kad nevajadzētu ņemt kredītus.

Manuprāt pamatā kredīts ir domāt tam, lai to varētu ņemt tad, kad tiešām ir iestājušies grūti laiki un nav naudas, par ko izdzīvot, bet nevajadzētu ņemt tad, kad ir vēlme tikai dzīvot labāk vai arī iegādāties kādas lietas, kas patiesībā nemaz nav tik nepieciešamas. Mēs pašlaik 2015. gadā ņemam kredītus pilnīgi visam un tas vairs nu galīgi nav izdevīgi tieši kredītu ņēmējiem. Tāpēc arī man liekas, ka visiem vajadzētu sākt domāt ar galvu un sākt kredītus ņemt tikai tādās situācijās kad bez tiem tiešām nav iespējams iztikt. Tas varētu būt tad, kad tev darba devējs nesamaksā algu vai arī ja tev nav naudas pārtikai, jo tad ir saprotams, ka tu negribēsi badoties, bet labāk izvēlēsies aizņemties naudu un pēc tam to lēnām atmaksāt. Šeit tad var izmantot gan īstermiņa atros kreditus gan arī ilgtermiņa aizdevumus un atšķirībā no tā, kādas ir varas problēmas viens vai otrs no šiem variantiem tev būs izdevīgāks. Bet, man liekas, ka nevajadzētu ņemt kredītus tad, kad ir paredzēta kāda ballīte vai arī kad tu gribi nopirkt kādu jaunu tehnoloģijas preci, jo tās nav pirmās nepieciešamības lietas un bez tām var viegli iztikt.

Kredīta ņemšana tad kad tev tiešām aptrūkstas nauda lai izdzīvotu ir pat ieteicama, jo no badošanās var rasties dažādas veselības problēmas un tev arī nebūs spēks, lai dotos uz darbu un pelnītu naudu, ko tad tev vajag lai izdzīvotu. Tieši tāpēc arī šādā veidā aizdevums var būs labs ierocis, kā cīnīties ar budžeta robiem. Bet ir svarīgi arī kā šie robi izveidojās, jo, ja tu speciāli notērēji visu naudu lai varētu iztrakoties vai arī jau pirms tam samaksāji kādu kredītu un atkal gribi aizņemties, tad tiem nevajadzētu būt labiem ieganstiem lai atkal būtu kādam parādā. Bet ja tev ir veselības problēmas, tev nav ēdamais vai arī tev saplīsa kāda vitāli svarīga iekārta tad kredīts var tev palīdzēt izķepuroties no šīs ķezas. Bet atceries, ka tu šā vai tā pārmaksāsi un pārāk lielas kredītsaistības var tevi ievest vēl lielākos neceļos nekā tu jau esi konļuvis!